Tikintidən əvvəl xidmətlər, adından da göründüyü kimi, hər hansı faktiki tikinti başlamazdan əvvəl istifadə olunur. Bu xidmətlər tikinti layihəsinin tikinti öncəsi planlaşdırma mərhələlərinin bir hissəsidir və istənilən işin rəvan getdiyinə əmin olmaq üçün çox vacibdir.
Tikinti öncəsi xidmətlər layihənin planlaşdırılmasını başa çatdırmaq və müştəriyə işinin necə görünəcəyi, necə yerinə yetiriləcəyi və işin nə vaxt tamamlanacağı barədə aydın təsəvvür yaratmaq məqsədi daşıyır.
Dizayn prosesində, sahibinin qərar qəbul etməsinə kömək etmək üçün tikinti öncəsi xərclər smetası yaradılır. Buradan iş, dizaynın və tikinti sənədlərinin hazırlanması mərhələsinə keçəcək.

Pre-construction services, as the name suggests, are used before any actual construction begins. These services are part of the pre-construction planning stages of a construction project and are very important to make sure any job goes smoothly.
Pre-construction aims to nail down the planning of the project and give the client a clear picture of what their job is going to look like, how it is going to get done, and when every aspect of the job will be completed.
During the design process, pre-construction cost estimates are created to help with the owner’s decision-making. From here, the job would move to a design development stage and finally the construction document state.