Tikinti hüquqşünaslarımız çoxlu tikinti müqavilələrinin tərtib edilməsi, tikintiyə icazələrin alınması və xüsusi tikinti hüququ ilə bağlı məsləhətlərin verilməsi sahəsində geniş təcrübəyə malikdirlər.
Tikinti hüququnun mahiyyətinə uyğun olaraq Azərbaycan qanunvericiliyi bu sahədəki problemlərin asan həllini təmin etmir. Müqavilə, əmək, hüquq pozuntusu, inzibati və digər hüquq sahələrinin məcmusundan ibarət olan tikinti və layihələndirmədən irəli gələn məsələlər peşəkar yanaşma və keyfiyyətlə həll edilməli təcrübə tələb edir. Qeyd etmək lazımdır ki, tikinti və layihələndirmə işləri, yəqin ki, hüquqi fəaliyyət tələb edən ən inzibati işlərdir.
Azərbaycanın tikinti qanunvericiliyi nisbətən yeni tənzimləmədir, mürəkkəblikləri xüsusi bilik və təcrübə tələb edir. Buna baxmayaraq, tapşırıqların dizaynı və qurulmasının bütün mürəkkəbliyi komandamızın dar təcrübəsidir. Müxtəlif layihələrdə iştirak etməklə illər ərzində yığılan tikinti və dizayn işlərinin bütün guşələrini anlamaq komandamıza danışıqlar mərhələsindən başlayaraq işlərin həyata keçirilməsinə qədər bu prosesin hər bir işində sizə yardımçı olmaqda kömək edir. Təcrübə komandamızın əsas silahıdır ki, əvvəlki səhvlərdən dərs almağa və həyata keçirmək üçün ən yaxşı həll yollarını seçməyə kömək edə bilər.
Tikinti hüququ xidmətlərimizə aşağıdakılar daxildir:
Tikinti müqaviləsi danışıqlarında şirkətlərin təmsil olunması;
Tikinti müqavilələrinin hazırlanması;
İşlərin daha dolğun təşkili və başa çatdırılması üçün bütün dövlət icazələrinin və lisenziyalarının alınmasında köməklik;

Our construction lawyers have extended experience in drafting multi-million construction contracts, obtaining construction permits, and specific construction law consultancy.
Relevant to the nature of construction law itself the Azerbaijani legislation does not provide easy solutions to the problems in this sphere. Being a combination of contract, employment, tort, administrative and other areas of law, issues arising out of construction and design engage a professional approach and experience to be solved with quality. It is worth mentioning that construction and design undertakings are probably the most administrative works demanding field of legal functioning.
Azerbaijan construction law is a relatively newer regulation, with complexities that require specific knowledge and experience. Nonetheless, all complexities of the design and construction of the tasks is the narrow expertise of our team. Understanding all corners of construction and design works that accumulated over the years by being involved in various projects helps our team to assist you in every case of this process starting from the negotiations phase up to the implementation of works. Experience is the main weapon of our team that can help you to learn from previous mistakes and choose the best possible solutions to implement.
Our construction law services include:
Representation of companies in construction contract negotiations;
Drafting construction contracts;
Assistance in obtaining all government permissions and licenses for fuller arrangement and completion of works;